Kategorie katalogu

Aktualności 674
Biznes i ekonomia 6409
Dom 3479
Firmy wg branży 8662
Internet 4341
Komputery 773
Kultura i sztuka 582
Motoryzacja 966
Muzyka 337
Nauka 803
Rozrywka 879
Społeczenstwo 504
Sport 597
Turystyka 1938
Zdrowie i uroda 3185
Zwierzęta i rośliny 326

Top > Nauka > Historia  

Linki
Sortuj wg :


1. Matura z historiiII wojna światowa - historia konfliktu. Bitwy, kampanie, wydarzenia i postacie, które wpłynęły na dramat lat 1939-45. Matura z historii i języka polskiego oraz przygotowania dla uczniów zdających egzaminy dojrzałości. Ponadto liczne serwisy tematyczne, w tym poruszające tematykę literatury i filmu - recenzje i atrakcyjne konkursy.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Jun 15, 2009 Trafień: 4 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

2. Starożytny RzymWitam w świecie Starożytnego Rzymu i zapraszam drogi przybyszu na niezwykłą podróż przez Rzymskie Imperium, które istniało około 1300 lat. Przeżywało liczne wzloty i upadki. W czasach swego istnienia opromieniło się aurą potęgi militarnej, gospodarczej i kulturowej. Przyjrzyjmy się Rzymianom, podziwiajmy ich geniusz, podziwiajmy ich za niebywałe osiągnięcia. Poznajmy historię największego mocarstwa ówczesnego świata, począwszy od założenia państwa-miasta w 753 roku p.n.e. poprzez imperialny okres republiki, pryncypatu, dominatu aż do załamania się Zachodniego Cesarstwa w 476 roku n.e.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Sep 5, 2009 Trafień: 56 Ocena: 1.00 Głosów: 1
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

3. Getto w LodziStrona opisuje historię getta w łodzi, drugiego co do wielkości getta na terenach Polski. Przedstawia getto w ujęciu geograficznym, wpisując getto we współczesną mapę miasta. Obszar getta było to ok 4km kwadratowych, na którym stłoczono niemal 200 tysięcy ludzi. Strona zawiera wiele informacji historycznych oraz współczesnych zdjęć.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Oct 6, 2009 Trafień: 8 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

4. IluminaciPoznaj fakty zwiazane z Tajnym Rzadem świata, New Age oraz Iluminatami, Grupą Bilderberg, Masonerią czy przez niektórych nazywanymi teoriami spiskowymi. Przeczytaj o starozytnych tajemnicach i przepowiedniach dotyczach poczatku istnienia i końca swiata. Zacznij sam wyciagac wnioski z przedstawionych faktów.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Oct 12, 2009 Trafień: 12 Ocena: 4.00 Głosów: 4
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

5. Rok Historii NajnowszejW związku z ogłoszeniem roku szkolnego 2009/2010 Rokiem Historii Najnowszej MEN uruchomiło stronę internetową współtworzoną przez Koalicję na rzecz historii najnowszej w edukacji. Znajdują się na niej materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, gry symulacyjne, linki do portali edukacyjnych); projekty edukacyjne (realizowane na bieżąco oraz zakończone jako przykłady dobrych praktyk), informacje o konkursach adresowanych do młodzieży i poświęconych upowszechnianiu wiedzy o historii najnowszej, a także informacje o konferencjach. Raz w miesiącu prenumeratorzy otrzymują newsletter z odnośnikami do najbardziej interesujących, nowych informacji na stronie. Nowoczesne materiały i informacje zamieszczane na stronie z pewnością będą pomocne dla nauczycieli realizujących trudne i złożone zagadnienia z powojennej historii Polski.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Oct 21, 2009 Trafień: 23 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

6. II Wojna Światowa WWII.PLSerwis poświęcony II wojnie światowej i jej współczesnym reminiscencjom. Prezentuje m.in.: historyczne kampanie i bitwy, wydarzenia politycznej areny lat 30. i 40., biografie słynnych postaci, sprzęt bojowy, recenzje książek, gier i filmów, fotorelacje z historycznych obiektów oraz imprez rekonstrukcyjnych.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Oct 22, 2009 Trafień: 10 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

7. taktyka.net Centrum Symulacji Taktyczno-OperacyjnychZakres tematyczny portalu CSTO: strategia, taktyka, sztuka wojenna, historia wojskowosci, polityka obronna, bezpieczenstwo miedzynarodowe, wspolczesne sily zbrojne, dowodzenie i militaria.

Portal taktyka.net oraz CSTO zapraszają na wirtualną podróż w czasy epickich wojen, wybitnych wodzów i heroicznych zmagań. Poczuj dym prochu, trudy forsownych marszów i ciężar odpowiedzialności za własne decyzje. Stań w falandze hoplitów, weź udział w szarży husarii bądź sformuj czworobok grenadierów. Kto wie może i ty nosisz buławę marszałkowską w plecaku?
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Nov 3, 2009 Trafień: 5 Ocena: 3.00 Głosów: 2
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

8. HistoriaPortal Historyczny Historia.vgm.pl to strona na której publikowane są w pełni profesjonalne teksty historyczne, oparte na sprawdzonych źródłach. Strona zbiera wiele przydatnych materiałów z każdej epoki historycznej, by potencjalny internauta mógł je wykorzystać w celach edukacyjnych. Ponadto, na portal na bieżąco pojawiają się nowe wpisy w kategorii ciekawostki i cytaty.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Jan 31, 2010 Trafień: 4 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

9. Temida i Klio - Historia PrawaTemida i Klio – Historia Prawa. Prezentowana strona poświęcona historii prawa w szerokim rozumieniu tego pojęcia, obejmującym historię ustroju państwowego, administracji, ustroju sądów, historię prawa sądowego (karnego, cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, handlowego i gospodarczego, pracy oraz procesu), dzieje prawa międzynarodowego, dyplomacji i stosunków międzynarodowych oraz przeszłość nauki prawa (jurysprudencji), a także historię doktryn politycznych i prawnych. Zamiarem autorów jest, by pełniła ona rolę naukowej bazy danych - swoistej biblioteki historyczno - prawnej. Główną intencją twórców jest ułatwienie poszukiwań książek i artykułów traktujących o wybranych problemach objętych wskazaną wyżej tematyką. W tym celu na stronie zamieszczono bibliografię historyczno - prawną zawierającą tysiące tytułów książek i artykułów naukowych oraz wyszukiwarkę umożliwiającą jej sortowanie. W przypadku wielu spośród zaprezentowanych publikacji odnotowano także tyczące ich recenzje opublikowane w polskich i zagranicznych periodykach naukowych. Możliwości kwerendy rozszerza stworzony na stronie dział Linki mieszczący w sobie odnośniki tematyczne do szerokiego spektrum polskich i zagranicznych stron o tematyce prawniczej, prawnej i historycznej. Serwis zawiera także dział Księgozbiór, w którym zgromadzono kolekcję e-booków. Opublikowano tu przede wszystkim wydawnictwa starsze, do których dostęp jest utrudniony i które nie są już chronione majątkowymi prawami autorskimi, albo nigdy takowymi prawami chronione nie były. Witryna ma pomóc przede wszystkim studentom historii i prawa w wyszukiwaniu oraz docieraniu do literatury niezbędnej do pisania prac seminaryjnych, licencjackich i magisterskich.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: Apr 10, 2010 Trafień: 2 Ocena: 3.67 Głosów: 3
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

10. Prekolumbijskie.plStrona poruszająca swą tematyką wszystko to, co związane jest z konkwistą oraz kulturami prekolumbijskimi obu Ameryk. Wszystkie materiały (zarówno artykuły jak i multimedia) podzielone są na trzy główne kategorie: Ameryka Południowa, Środkowa i Północna. W serwisie znajduje się osobny dział z tekstami obcojęzycznymi, głównie w języku hiszpańskim i angielskim.
Kategoria:   Nauka > Historia

Data dodania: May 30, 2010 Trafień: 0 Ocena: 0.00 Głosów: 0
Recenzja użytkowników Oceny gości Google PR

Strony: 1 2 [Następna >]

Przejdź do kategorii:
Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0