Kategorie w katalogu

Aktualności 674
Biznes i ekonomia 6440
Dom 3489
Firmy wg branży 8717
Internet 4341
Komputery 773
Kultura i sztuka 582
Motoryzacja 966
Muzyka 337
Nauka 803
Rozrywka 879
Społeczenstwo 504
Sport 597
Turystyka 1938
Zdrowie i uroda 3185
Zwierzęta i rośliny 326
KLINIKA I INSTYTUT McKENZIEGO POLSKA
ID linku 19222
Tytuł KLINIKA I INSTYTUT McKENZIEGO POLSKA
Url http://www.mckenzie.pl/
Opis Metoda McKenziego powstała w trakcie pracy nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie w latach pięćdziesiątych. Od rozpoczęcia praktyki w 1953 w Wellington zainteresował się on szczególnie leczeniem bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Swoje badania i praktykę kontynuował w klinikach Cyriaxa, Stoddarda, Maitlanda, Maigne'a oraz Kaltenborna. Rozwijał i doskonalił swój system przez lata eksperymentów klinicznych z tysiącami pacjentów cierpiących na ostre bóle kręgosłupa i pokrewne symptomy.

W początkowych latach praktyki Robin McKenzie odkrył, że pacjenci z pewnymi określonymi symptomami odczuwają natychmiastową ulgę po wykonaniu serii specyficznych ruchów, a w niektórych przypadkach również po przyjęciu pewnych statycznych pozycji ciała.

Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów ingerencja, czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna, lecz jak podkreśla McKenzie, nie powinna być stosowana wobec całej populacji cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego gdy tak naprawdę potrzebna jest tylko niektórym z nich.

Filozofia samowystarczalności czy też samodzielności pacjenta w radzeniu sobie ze swoim problemem stanowi podstawę metody McKenziego. Techniki terapeutyczne są istotną częścią leczenia w niektórych przypadkach i jako takie są prezentowane w pełnym zakresie w trakcie kursu. Jednakże najważniejszym aspektem procesu leczenia jest maksymalizacja efektu autoterapii pacjenta.
Kategoria Zdrowie i uroda > Medycyna
Słowa kluczowe ból kręgosłupa   ból krzyża   ćwiczenia na kręgosłup   dyskopatia   kursy dla fizjoterapeutów   leczenie kręgosłupa   rwa kulszowa
Data Mar 4, 2013
Imię kontaktowe Maciej
Email wyślij email do Maciej
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  

Średnia ocena gości : 0.00 (z 5)
Ilość ocen: 0 Głosów
Ocena gościa

 Inne wpisy w Zdrowie i uroda > Medycyna
1. Zdrowy tryb życia
  Na stronie są informacje na temat tego jak zacząć zdrowy tryb życia. Kuracje odchudzające, które są do niego wstępem. Jeśli jesteś leniwy masz możliwość skorzystać z gotowego scenariusza, który pomoże Ci prowadzić zdrowy tryb życia. Do tego masz tu nowinki z całego świata, oraz z polski. Przyjazna nawigacja na serwisie powinna zachęcić Cię do częstych powrotów.
Kategoria:   Zdrowie i uroda > Medycyna


2. DiMedical dermatologia Łódź
  Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę kliniki medycyny estetycznej DiMedical, która swoją siedzibę ma w Łodzi. Oferujemy szeroki wachlarz usług z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii, dermatologii, kosmetologii, trychologii a także badań klinicznych. W trosce o jakość świadczonych usług zatrudniamy tylko doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów a nad miłą atmosferą czuwa fachowy i kompetentny personel. Dysponujemy urządzeniami najnowszej generacji i proponujemy atrakcyjne ceny. Po więcej szczegółów dotyczących oferty zapraszamy na naszą stronę internetową.
Kategoria:   Zdrowie i uroda > Medycyna


3. Dermatolog toruń
  Ofertą doktora nauk medycznych Marka Jankowskiego są konsultacje dermatologiczne. Lekarz posiada wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje, które czynią z niego wybitnego specjalistę docenianego nie tylko przez pacjentów w Toruniu, gdzie świadczy swoje usługi, ale też i przez członków społeczności portalu znanylekarz.pl. Pacjenci mogą umówić się na konsultacje w Poradni Dermatologicznej Citomed.
Kategoria:   Zdrowie i uroda > Medycyna


4. Tahitian noni, noni, pomysł na biznes - Lepiejznoni.pl
  Wysokiej jakości antyoksydanty które zawieram pomagają uwalniać ciało od szkodliwych wolnych rodników. Nasze produkty to nasz pomysł na biznes Tahitian Noni International kontynuuje dzieło pradawnych odkrywców oraz ich potomków i niesie światu błogosławieństwo starożytnego daru bogów. Prawdziwe zalety owocu Noni - Morinda Citrifolia można odnaleźć tylko w najczystszej jego postaci Sukces i historia soku TAHITIAN NONI spowodowała, iż wiele firm konkurencyjnych próbowało skopiować nasz produkt. Stworzyliśmy nowy rynek produktów z noni, który cały czas się rozwija i osiąga miliardowe zyski. Jest to dobry poysł na biznes Zawiera mega antyoksydanty, które powodują przyrost energii i zwiększenie wydolności fizycznej oraz wspierają Twoją naturalną odporność i siły do zwalczania chorób i infekcji.
Kategoria:   Zdrowie i uroda > Medycyna


5. Mobilnebadania
  Chcesz zorganizować badania mobilne? Skorzystaj z usług proponowanych przez firmę Mobilne Badania, która wyróżnia się wysoka jakością i profesjonalizmem w każdym calu. To nowoczesne sprzęty, zaawansowana flota, a nade wszystko doświadczenie naszych pracowników, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Nasze działania nastawione są na realizację Twoich celów, wystawiając receptę najlepszych rozwiązań.
Kategoria:   Zdrowie i uroda > Medycyna

Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0