Kategorie w katalogu

Aktualności 674
Biznes i ekonomia 6378
Dom 3460
Firmy wg branży 8616
Internet 4328
Komputery 768
Kultura i sztuka 582
Motoryzacja 958
Muzyka 337
Nauka 800
Rozrywka 876
Społeczenstwo 501
Sport 593
Turystyka 1932
Zdrowie i uroda 3155
Zwierzęta i rośliny 326
Pomoc Drogowa Kraków
ID linku 21089
Tytuł Pomoc Drogowa Kraków
Url http://www.pomocdrogowa-krakow.com.pl
Opis Jeżeli masz problem z samochodem, zadzwoń do Nas. Pomoc Drogowa w Krakowie w każdej sytuacji Ci pomoże. Awaria czy inne uszkodzenie pojazdu nie ma problemu, holowanie i naprawa o każdej porze dnia. Jeżeli przebijesz oponę możemy przyjechać i naprawić koło w miejscu zdarzenia. Również zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie nie są dla nas wyzwaniem. Nasz sprzęt, auto lawety oraz przeszkoleni pracownicy poradzą sobie w każdej sytuacji. Auto Serwis czynny 24H co sprawia że można do nas dzwonić zawsze.

Jak bezpiecznie holować pojazd?
Aby holowanie odbywało się w sposób bezpieczny i co ważne zgodny z przepisami ruchu drogowego warto zapoznać się z praktycznymi poradami dotyczącymi holowania.

Pojęcie holowania

Holowanie to czynność polegająca na ciągnięciu przez pojazd silnikowy, drugiego pojazdu silnikowego, który w danych okolicznościach nie jest zdolny do samodzielnego poruszania się za pomocą linki holowniczej bądź też innego połączenia miedzy pojazdami nadającym się do holowania określonego typu pojazdu.

Czego używać do holowania pojazdu

Pojazdy holowane mogą być ze sobą połączone połączeniem sztywnym lub giętkim w zależności od tego, jakie pojazdy są holowane. Do holowania motocykla należy użyć połączenia giętkiego, umożliwiającego łatwe odczepienie się. To bardzo ważne ze względu na możliwość wystąpienia nagłego zagrożenia w ruchu drogowym. Sposób połączenia innych pojazdów ma wykluczyć odczepienie się w czasie jazdy. Ustawodawca nie wskazuje wprost czym należy pojazd holować, może być to zarówno linka holownicza, łańcuch jak każdy inny rodzaj połączenia gwarantujący bezpieczeństwo. Do holowania można użyć połączenia sztywnego pod warunkiem, że co najmniej jeden układ hamulców jest sprawny w pojeździe holującym zaś w połączeniu giętkim sprawne muszą być oba układy. Nie jest wymagany sprawny układ hamowania w pojeździe holowanym, którego przednie zawieszenie oparte jest o część mechaniczną pojazdu holującego. Przykładem może być większość samochodów używanych przez pomoc drogową.

Dopuszczalna prędkość w przypadku holowania:

Prędkość pojazdu holującego nie może przekraczać 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem. Pojazd holujący zobowiązany jest do włączenia świateł mijania, również w okresie dostatecznej widoczności.
Kategoria Firmy wg branży > Transport
Słowa kluczowe pomoc drogowa kraków   laweta kraków   holowanie kraków   auto pomoc kraków   wulkanizacja 24h kraków   auto laweta kraków   serwis 24h kraków.
Data Dec 28, 2013
Imię kontaktowe Marcin
Email wyślij email do Marcin
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  

Średnia ocena gości : 0.00 (z 5)
Ilość ocen: 0 Głosów
Ocena gościa

 Inne wpisy w Firmy wg branży > Transport
1. Przeprowadzki
  Profesjonalne usługi przeprowadzek lokalnych, krajowych i zagranicznych stanowią przedmiot działalności firmy Zmiana Lokum. Przedsiębiorstwo posiada wieloletnie doświadczenie, dysponuje odpowiednią flotą samochodów transportowych, jak też i oferuje dodatkowe usługi, takie jak pakowanie i zabezpieczanie mienia. Firma podejmuje się też transportu wielkogabarytowego, jak też i świadczy usługi bagażowe na terenie Trójmiasta.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


2. https://vervoline.com
  Nasze przedsiębiorstwo specjalizuje się w organizacji przewozów osób oraz przewozu paczek do krajów takich jak Niemcy, Holandia oraz Belgia. Gwarantujemy państwu, że będziecie pod opieką doświadczonych kierowców. W naszym przedsiębiorstwie jeżdżą tylko wygodne busy klasy VIP. Więcej informacji Znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


3. Inhals Wynajem samochodów
  Nasza firma zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług związanych z przewozem osób pojazdami klasy wyższej. Specjalizujemy się w:
- przewozie Państwa młodych do ślubu
- obsłudze gości hotelowych
- transferze lotnisko - punkt przeznaczenia - lotnisko

Świadczymy usługi na terenie województwa Śląskiego Opolskiego Dolnośląskiego oraz Łódzkiego.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


4. licencja transportowa
  Potrzebujesz certyfikatu kompetencji zawodowych (licencji transportowej)? My się wszystkim zajmiemy i dopilnujemy wszystkich formalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pomagamy uzyskać licencję transportowa (certyfikat kompetencji zawodowych). Wypełniamy wszystkie druki i wszystko dopilnujemy. Sprawdź zakres naszych usług...
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


5. Busy Holandia
  Firma Best Line zajmuje się świadczeniem usług transportowych. Oferta obejmuje przewozy pasażerów i przesyłek do krajów takich jak Belgia, Holandia oraz Niemcy. Opisywana firma używa pojazdów typu BUS do przewozów. Oferowane są też przewozy ze wspomnianych wyżej krajów do Polski. Klienci zainteresowani skorzystaniem z usług oferowanej firmy transportowej mają możliwość internetowej rezerwacji terminów wyjazdów.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport

Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0