Kategorie w katalogu

Aktualności 674
Biznes i ekonomia 6409
Dom 3479
Firmy wg branży 8662
Internet 4341
Komputery 773
Kultura i sztuka 582
Motoryzacja 966
Muzyka 337
Nauka 803
Rozrywka 879
Społeczenstwo 504
Sport 597
Turystyka 1938
Zdrowie i uroda 3185
Zwierzęta i rośliny 326
Pomoc Drogowa Kraków
ID linku 21089
Tytuł Pomoc Drogowa Kraków
Url http://www.pomocdrogowa-krakow.com.pl
Opis Jeżeli masz problem z samochodem, zadzwoń do Nas. Pomoc Drogowa w Krakowie w każdej sytuacji Ci pomoże. Awaria czy inne uszkodzenie pojazdu nie ma problemu, holowanie i naprawa o każdej porze dnia. Jeżeli przebijesz oponę możemy przyjechać i naprawić koło w miejscu zdarzenia. Również zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie nie są dla nas wyzwaniem. Nasz sprzęt, auto lawety oraz przeszkoleni pracownicy poradzą sobie w każdej sytuacji. Auto Serwis czynny 24H co sprawia że można do nas dzwonić zawsze.

Jak bezpiecznie holować pojazd?
Aby holowanie odbywało się w sposób bezpieczny i co ważne zgodny z przepisami ruchu drogowego warto zapoznać się z praktycznymi poradami dotyczącymi holowania.

Pojęcie holowania

Holowanie to czynność polegająca na ciągnięciu przez pojazd silnikowy, drugiego pojazdu silnikowego, który w danych okolicznościach nie jest zdolny do samodzielnego poruszania się za pomocą linki holowniczej bądź też innego połączenia miedzy pojazdami nadającym się do holowania określonego typu pojazdu.

Czego używać do holowania pojazdu

Pojazdy holowane mogą być ze sobą połączone połączeniem sztywnym lub giętkim w zależności od tego, jakie pojazdy są holowane. Do holowania motocykla należy użyć połączenia giętkiego, umożliwiającego łatwe odczepienie się. To bardzo ważne ze względu na możliwość wystąpienia nagłego zagrożenia w ruchu drogowym. Sposób połączenia innych pojazdów ma wykluczyć odczepienie się w czasie jazdy. Ustawodawca nie wskazuje wprost czym należy pojazd holować, może być to zarówno linka holownicza, łańcuch jak każdy inny rodzaj połączenia gwarantujący bezpieczeństwo. Do holowania można użyć połączenia sztywnego pod warunkiem, że co najmniej jeden układ hamulców jest sprawny w pojeździe holującym zaś w połączeniu giętkim sprawne muszą być oba układy. Nie jest wymagany sprawny układ hamowania w pojeździe holowanym, którego przednie zawieszenie oparte jest o część mechaniczną pojazdu holującego. Przykładem może być większość samochodów używanych przez pomoc drogową.

Dopuszczalna prędkość w przypadku holowania:

Prędkość pojazdu holującego nie może przekraczać 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem. Pojazd holujący zobowiązany jest do włączenia świateł mijania, również w okresie dostatecznej widoczności.
Kategoria Firmy wg branży > Transport
Słowa kluczowe pomoc drogowa kraków   laweta kraków   holowanie kraków   auto pomoc kraków   wulkanizacja 24h kraków   auto laweta kraków   serwis 24h kraków.
Data Dec 28, 2013
Imię kontaktowe Marcin
Email wyślij email do Marcin
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  

Średnia ocena gości : 0.00 (z 5)
Ilość ocen: 0 Głosów
Ocena gościa

 Inne wpisy w Firmy wg branży > Transport
1. Przeprowadzki Szczecin - Seba-trans
  Zajmujemy się transportem bagażowym. Nasze usługi świadczymy na terenie krajów Unii Europejskiej i Polski.
Realizujemy przeprowadzki: firm, budynków użyteczności publicznej, urzędów, mieszkań, biur.

Nie ukrywamy kosztów. Zawsze informujemy Was z góry o koszcie danej usługi.
Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem. Możesz skorzystać z naszych usług już dzisiaj.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


2. Przeprowadzimy.pl - przeprowadzki Kraków
  Przeprowadzamy szybko, profesjonalnie i sprawnie. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych. Posiadamy dopracowane rozwiązania logistyczne. Dysponujemy też taborem odpowiednich samochodów i oprócz przeprowadzek zajmujemy się przewożeniem wielkich gabarytów w dowolne miejsce kraju. Z nami zmiana lokalizacji nie będzie wiązała się z bałaganem i zbędnym zamieszaniem.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


3. PHU PIOTR ZDYBEL transport zbóż
  PHU Piotr Zdybel dynamicznie działające w branży usług ciężarowych powstało kilkanaście lat temu (dokładnie w roku 2000), może się więc poszczycić dużym doświadczeniem. Swoją siedzibę posiada w Zdziłowicach, zaś swoje usługi świadczy na terenie całego województwa lubelskiego. Podstawą działalności firmy jest transport materiałów sypkich (kruszywo, zboża, pasza węgiel), sprzedaż kruszywa oraz rozładunek przewożonych materiałów. Dzięki przystępnym cenom i zaangażowaniu, z jakim realizuje każde przyjęte zlecenie, cieszy się zaufaniem oraz docenieniem przez dotychczasowych klientów- Państwo możecie mieć więc pewność, iż dokonaliście właściwego wyboru. Działalność PHU Piotr Zdybel cechuje terminowość, solidność i indywidualne podejście do każdego klienta-zarówno indywidualnego, jak i będącego podmiotem gospodarczym. Firma jest dumna, że udało jej się wypracować renomę wśród swoich dotychczasowych klientów. Więcej informacji na temat oferty i firmy odnajdą Państwo na stronie
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


4. Transpol - usługi transportowe
  Firma Trans-pol świadczy usługi transportowe krajowe i zagraniczne pojazdami o ładowności do 2 ton. Wykonujemy przeprowadzki kompleksowe, transport towarów oraz inne usługi związane z transportem. Dzięki doskonałej lokalizacji jesteśmy w stanie szybko i sprawnie przewieźć towar do Czech i Niemiec, a także innych państw Unii Europejskiej. Istniejemy na rynku od 1992 r. W okresie tym nabraliśmy dużego doświadczenia w zakresie obsługi transportu i sprawnego realizowania nietypowych usług transportowych.
Naszą specjalnością jest ekspresowy transport towarów do państw Europy zachodniej oraz transport przedmiotów nietypowych takich jak sejfy, maszyny, pianina czy inne urządzenia. Wszystkie zlecenia transportowe realizujemy w miarę możliwości i profilu działalności klienta.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport


5. Przewóz osób. Tani transport na lotniska. Gorzów Wielkopolski - Niemcy
  Świadczymy usługi w zakresie przewozu osób na lotniska,
a także odbiorów z lotnisk na terenie Polski (Poznań, Szczecin, Warszawa i inne), Niemiec (Berlin Schönefeld, Tegel) oraz wybranych państw UE. Wyjazdy odbywają się z terenu miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz obszaru województwa Lubuskiego i obejmują odbiór klienta z domu, a także odwiezienie pod dom.
Zapewniamy konkurencyjne ceny oraz wysoki standard
oferowanych usług.
Kategoria:   Firmy wg branży > Transport

Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0