Kategorie w katalogu

Aktualności 673
Biznes i ekonomia 6346
Dom 3433
Firmy wg branży 8583
Internet 4308
Komputery 767
Kultura i sztuka 579
Motoryzacja 951
Muzyka 336
Nauka 799
Rozrywka 872
Społeczenstwo 500
Sport 591
Turystyka 1927
Zdrowie i uroda 3134
Zwierzęta i rośliny 325
Investorsi.pl
ID linku 3052
Tytuł Investorsi.pl
Url http://investorsi.pl
Opis Investorsi.pl - giełda, artykuły, wiadomości, notowania, wykresy, akcje, komentarze, kursy walut. Zestawienie najświeższych ofert bankowych: banki, kredyty, konta, lokaty, pożyczki, karty kredytowe.
Materiały informacyjne i edukacyjne o rynkach kapitałowych. Ciekawostki i nowości ze świata filmu.
Kategoria Biznes i ekonomia > Giełda
Słowa kluczowe akcje   wykresy   komentarze   artykuły   oferty bankowe   kalkulatory   pożyczki   kredyty   analizy
Data Aug 12, 2009
Imię kontaktowe pawel
Email wyślij email do pawel
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  

Średnia ocena gości : 0.00 (z 5)
Ilość ocen: 0 Głosów
Ocena gościa

 Inne wpisy w Biznes i ekonomia > Giełda
1. Kurs i egzamin na Doradcę Inwestycyjnego
  Jedną z najciekawszych ścieżek kariery dla osoby zainteresowanej rynkiem kapitałowym jest zawód doradcy inwestycyjnego. Doradca inwestycyjny należy do grupy zawodów, których wykonywanie wymaga specjalnej licencji.

Główne obowiązki doradcy inwestycyjnego to:
* zarządzanie portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba maklerskich instrumentów finansowych;
* doradztwie inwestycyjnym w zakresie maklerskich instrumentów finansowych;
* doradztwie dla przedsiębiorstw w zakresie struktury kapitałowej, strategii przedsiębiorstwa lub innych zagadnień związanych z taką strukturą lub strategią;
* doradztwie i innych usługach w zakresie łączenia, podziału oraz przejmowania przedsiębiorstw.

W celu uzyskania wpisu na listę doradców inwestycyjnych niezbędne jest zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną dla doradców inwestycyjnych. Egzamin ma charakter egzaminu państwowego, a komisja egzaminacyjna jest powoływana przez Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego.

Łatwiej o sukces, gdy można się do niego przygotować z pomocą ekspertów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym innowacyjnym kursem na Doradcę Inwestycyjnego. Szkolimy do I etapu, II etapu i III etapu egzaminu.
Oprócz oferty pakietów szkoleniowych na stronie umieściciliśmy bezpłatne materiały, ustawy, testy egzaminacyjne, forum dla osób przygotowujących się do egzaminu, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi przez osoby zaczynające naukę, a także informacje o zawodzie i licencji doradcy inwestycyjnego.
I Etap egzaminu - egzamin testowy składa się ze 110 pytań, z których każde posiada 4 warianty odpowiedzi. Rozwiązywanie testu trwa 5 godzin.
II Etap egzaminu - egzamin pisemny składa się z zadań problemowych, których treść obejmuje następujące zagadnienia: finanse przedsiębiorstw, rachunkowość finansowa i analiza sprawozdań finansowych, analiza i wycena instrumentów dłużnych, udziałowych, pochodnych i alternatywnych, zarządzanie portfelem. Czas trwania egzaminu wynosi 5 godzin ,a warunkiem jego zaliczenia jest zaliczenie wszystkich pytań.
III Etap egzaminu - egzamin pisemny składa się z zadań dotyczących problematyki zasad etyki zawodowej i zapobiegania przestępstwom na rynku kapitałowym oraz rekomendacji inwestycyjnych dla określonych grup inwestorów dotyczących instrumentów notowanych na rynku kapitałowym. Etap składa się z 2 zadań, których rozwiązywanie trwa 2 godziny, a warunkiem jego zaliczenia jest zaliczenie obydwu zadań.

Warunkiem zaliczenia egzaminu na doradcę inwestycyjnego jest zaliczenie wszystkich 3 etapów egzaminu.

Kandydat, który zaliczył pierwszy etap egzaminu, ma prawo do trzykrotnego przystąpienia do drugiego etapu egzaminu w trzech najbliższych terminach jego przeprowadzania.

Zobacz nasze referencje:

"Materiały pomocnicze do egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego przygotowane przez Pana Marcina Reszkę są rzetelne i profesjonalne. W dużym stopniu ułatwiły mi zdanie egzaminu. Dodatkowo Pan Marcin szybko i merytoryczne odpowiadał na moje pytania i był dużym wsparciem w niełatwym czasie poprzedzającym kolejne etapy egzaminu." Tomasz Stefanowicz, Doradca Inwestycyjny, nr licencji 384.

"Serdecznie polecam materiały Marcina Reszki do nauki na Doradcę Inwestycyjnego. Wiedza podana w bardzo przyswajalny i przystępny sposób. Nie mniej cenne są konsultacje i indywidualne podejście do kursantów. Marcin jest osobą rzetelną i kompetentną, która widać, że robi to co lubi i wkłada w to wysiłek. Marcin jeszcze raz dzięki za Twoją pomoc, bez Ciebie nie poszło by tak gładko w zdobyciu licencji Doradcy Inwestycyjnego w pół roku..." Przemysław Bełzak, Doradca Inwestycyjny

"Zakup materiałów przygotowujących do egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego od Marcina wydawał mi się od początku jedynym sensowym wyjściem. Przysłane materiały w 100% odpowiadały opisowi w ofercie. Bardzo przydały mi się w nauce do egzaminu i pomogły mi zaoszczędzić przynajmniej połowę czasu potrzebnego do nauki w przypadku ich braku. Wszystkie rozwiązania zostały szczegółowo opisane. Kontakt mailowy z Marcinem był bardzo sprawny, przyjacielski oraz pomocny i przekroczył wręcz moje oczekiwania. Zawsze można było na niego liczyć zarówno przy odpowiedziach na pytania, a także na pomoc w pisaniu odwołania. Udziela również wiele praktycznych wskazówek. Bardzo polecam i gdybym miał zdawać drugi raz ten egzamin, to nie wyobrażam sobie innej pomocy niż właśnie materiały od Marcina." Marek Straszak, Doradca Inwestycyjny
Kategoria:   Biznes i ekonomia > Giełda


2. W co inwestować - InwestujTu
  Projektując stronę, kładliśmy ogromny nacisk na to, by zaproponować Państwu treść możliwie przydatną oraz ciekawą, z której będą mogły skorzystać osoby dopiero startujące w zakresie inwestowania, jak i te, które mają za sobą już kilka lub kilkanaście dobrych inwestycji. W ten sposób dobraliśmy artykuły zróżnicowane pod względem treści oraz wymagań stojących przed ich czytelnikami. Nasza strona o inwestowaniu jest dla każdego. Dlatego nie wahaj się, tylko poświęć nam trochę swoich cennych chwil.
Kategoria:   Biznes i ekonomia > Giełda


3. Kurs walut
  Chcesz poznać kurs walut i prognozę trzydziestodniową dla popularnych walut w naszym kraju?. Skorzystaj z naszego serwisu i będziesz miał obrazową informację, kiedy zainwestować pieniądze. Chcemy wyjść na przód. Mamy nadzieję, że będziesz zadowolony i nie jeden raz zajrzysz z powrotem. Raczej innej prognozy na tak długi okres w sieci nie trafisz.
Kategoria:   Biznes i ekonomia > Giełda


4. Biura maklerskie
  Dibre.pl to serwis Domu Maklerskiego Bre Banku. Klienci będą mogli wykorzystać wiele atrakcyjnych ofert inwestowania, przejrzeć bieżące kursy akcji, lub też zawrzeć kolejne umowy na uzyskanie usług brokerów. W ofercie firmy mieści się poza tym sposobność odłożenia terminu płatności, przez co klient otrzymuje szansę podniesienia wartości przeprowadzonej transakcji. Poza tym inwestorzy mogą skorzystać także ze specjalnych zleceń do dyspozycji maklera, przez co szanse na pozyskanie większych pieniędzy znacząco wzrosną. Poza tym witryna DI BRE oferuje też rozbudowany dział z materiałami edukacyjnymi.
Kategoria:   Biznes i ekonomia > Giełda


5. Notowania na żywo - pl.tradingview.com
  Jeżeli jesteś inwestorem - inwestujesz pieniądze na giełdzie albo na Forexie, zapraszamy bardzo serdecznie na stronę internetową TradingView. Będziesz miał okazję dzięki niej być zawsze na bieżąco jeżeli chodzi o wykresy i notowania giełdowe. Jesteśmy siecią społeczną dla przedsiębiorców i inwestorów - można znaleźć u nas wiele analiz oraz ekspertyz, można oczywiście dzielić się również swoimi przemyśleniami.
Kategoria:   Biznes i ekonomia > Giełda

Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0