|
Inne wpisy w Kultura i sztuka > Inne |
1. |
http://www.pracowniakreacja.pl/
|
|
Jeśli Państwa maluch przejawia zainteresowanie plastyką, chętniej maluje niż bawi się klockami, być może ma wyjątkowy talent, który warto rozwijać już od najmłodszych lat. Dzięki Pracowni Kreacja nie muszą Państwo kupować wszystkich rodzajów farb i kredek, wystarczy zapisać malucha na nasze warsztaty, a my zajmiemy się resztą. Z nami Państwa dziecko spróbuje lepienia w glinie, rysowania węglem czy tuszem pod okiem wykwalifikowanych animatorek, w przyjaznej grupie rówieśniczej. Zapraszamy serdecznie.
|
2. |
Cytaty i sentencje
|
|
Piękne i mądre cytaty, aforyzmy oraz złote myśli znanych osób w jednym miejscu. Tutaj znajdziesz wspaniałe cytaty, które każdego dnia dodadzą ci energii, sił i optymizmu. Najpiękniejsze słowa o miłości, samotności, rozstaniu, przyjaźni, bólu i wszystkim tym co dotyczy naszego życia. Tutaj można również podzielić się własnymi spostrzeżeniami.
|
3. |
Sztuczna krowa
|
|
Lumis to maszyny i urządzenia rekreacyjne typu dmuchańce jako atrakcje na imprezy integracyjne, firmowe oraz inne okolicznościowe. W ofercie sztuczna krowa do dojenia, basen chiński, zjeżdżalnia dmuchana, zamek dmuchany do skakania, euro bungee, zorbing, kula sferyczna i kula wodna. Także basen z kulami, Kule wodne, gigantyczne piłkarzyki oraz stołowe, segway oraz byk rodeo symulator, Siłomierz kopacz oraz siłomierz boxer. Zapraszamy Państwa po symulator serfing, samochodziki akumulatorowe, dmuchana zjeżdżalnia i dmuchany zamek oraz inne ciekawe urządzenia typu dmuchaniec.
|
4. |
Francis Bacon
|
|
Galeria Francisa Bacona - Zobacz 200 obrazów w chronologicznej galerii - Malarstwo XX wieku. Francis Bacon (Dublin 1909 – Madryt 1992), najznakomitszy malarz brytyjski XX wieku. Twórca własnej, oryginalnej figuracji ekspresjonistycznej, uznawany za czołowego autora sztuki egzystencjalnej. Nie skończył żadnych studiów artystycznych, a malować zaczął podczas pobytu w Paryżu, pod wpływem fascynacji sztuką Pabla Picassa i surrealistycznymi filmami Luisa Bunuela. Bacon początkowo malował akwarele, projektował meble i tkaniny, by w końcu roku 1929 zwrócić się ku malarstwu olejnemu. W 1933 stworzył serię przejmujących płócien podejmujących temat Ukrzyżowania; po swojej debiutanckiej wystawie w 1934 w Londynie porzucił malarstwo na 10 lat. Wtedy też zniszczył niemal wszystkie swe dotychczasowe prace. W 1945 pokazał Trzy studia postaci na podstawie tematu Ukrzyżowania, powracając do zarzuconego przed laty motywu. W tych pracach Bacon odszedł od tradycyjnego sposobu obrazowania, koncentrując się na studiowaniu ludzkiego cierpienia, rozgrywającego się także u stóp krzyża. Pierwszą wystawę indywidualną po długiej przerwie miał w 1949 w londyńskiej Hanover Gallery, a następnie w Nowym Jorku w 1953 i w Paryżu w 1957.
|
5. |
Fireshow
|
|
Teatr Ognia Mantra z Makowa Mazowieckiego oferuje niezwykle widowiskowe i pełne emocji pokazy fireshow. Spektakle w rytm muzyki i ognia! Chcemy pokazać, że ogień jest nie tylko żywiołem, ale również formą sztuki. Nasze przedstawienia odbywają się przy specjalnie dopasowanej muzyce, która doskonale współgra z partiami układów czy też spektakli oddając tym samym atmosferę całego widowiska.
|
|
|