Kategorie w katalogu

Aktualności 661
Biznes i ekonomia 6178
Dom 3350
Firmy wg branży 8368
Internet 4176
Komputery 754
Kultura i sztuka 568
Motoryzacja 916
Muzyka 335
Nauka 793
Rozrywka 852
Społeczenstwo 486
Sport 581
Turystyka 1908
Zdrowie i uroda 3016
Zwierzęta i rośliny 318
bookandmore.pl - stare i nowe książki, podręczniki i dużo więcej
ID linku 772
Tytuł bookandmore.pl - stare i nowe książki, podręczniki i dużo więcej
Url http://bookandmore.pl
Opis Antykwariat i księgarnia na jednej stronie, otwarte dla Ciebie 24 godziny !!! To naprawdę wyjątkowy portal w sieci. Tu możesz kupić i sprzedać używane oraz nowe książki, płyty muzyczne, filmy i gry !!! Zobacz tysiące ofert i porównaj ceny. Wybór należy do Ciebie !!! Zapraszamy na największą giełdę internetową książek, muzyki, filmów i gier !!!
Wstawianie ofert na nieograniczony czas jest zupełnie bezpłatne !!!
bookandmore.pl - giełda książek, muzyki, filmów i gier dla osób prywatnych oraz firm.
Kategoria Kultura i sztuka > Ksiązki
Słowa kluczowe książki   muzyka   filmy   gry   konsole   płyty muzyczne   komiksy   czasopisma   mapy   atlasy   plakaty   podręczniki   antykwariat   poradniki   CD   DVD   LP   audiobooki   białe kruki   cymelia   bestsellery   księgarnia   sprzedawaj   kupuj   sprzedam   kupię   szukam   lekt
Data Mar 1, 2009
Imię kontaktowe Bookandmore
Email wyślij email do Bookandmore
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  

Średnia ocena gości : 5.00 (z 5)
Ilość ocen: 2 Głosów
Ocena gościa

 Inne wpisy w Kultura i sztuka > Ksiązki
1. Wolna Książka
  Swobodne rozważania o literaturze.

Wolna Książka powstała z potrzeby wymiany myśli na temat literatury. Jest przestrzenią rozważań o ukazujących się nowościach książkowych, choć nie tylko – skojarzenia inspirowane literaturą są liczne i nieprzewidywalne. Redakcja podejmuje współpracę z tymi, którzy chcą dzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi książek.
Kategoria:   Kultura i sztuka > Ksiązki


2. Radosław Milczarek: jak żyć by być szczęśliwym – książki.
  Radosław Milczarek, niezależny myśliciel, autor, w którego dorobku są dobre książki psychologiczne, filozoficzne, a także religijne. Strona prezentuje jego najnowsze książki, w których zawarte jest przesłanie prezentujące przebudzenie do życia. Odpowiedź na tak ważne pytania: jak żyć by być szczęśliwym, czym jest miłość, czym jest szczęście, gdzie jest cała prawda o życiu, gdzie jest Bóg, czy możliwe jest życie przed śmiercią?
Jego filozofia i przesłanie zawarte na stronie, o czym mówią też jego książki, to charakterystyczny podział życia na cztery obszary: uśpienie, błądzenie, przebudzenie i odkrywanie. Pisarz dzieli ludzkie życie na: uśpienie – sen na jawie; błądzenie – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: jak żyć; przebudzenie – jak w książce de Mello (http://radoslawmilczarek.pl/przeslanie/przebudzenie-przepis-na-szczescie-przebudzony-nowy-czlowiek-nowe-zycie-anthony-de-mello), opisuje drogę do odkrycia czym jest miłość i szczęście; oraz odkrywanie – nowy człowiek i jego nowe życie oraz objawiająca się cała prawda życia.
W najnowszej książce „Czy możliwe jest ŻYCIE przed śmiercią” odnajdujemy odpowiedź na pytania: jak żyć by być szczęśliwym, czym jest miłość i szczęście. To poradnik psychologiczny, pomimo tego, że inspiracją autora jest Ewangelia według Mateusza, lub nawet bardziej literatura New Age, niż chrześcijańska. Choć zawarte w niej przesłanie miłości chrześcijańskiej, Jezus czy Bóg, są uniwersalną zdolnością do rozwoju, które prezentuje przebudzony nowy człowiek, jakże bardzo charakterystyczny naukom buddyzmu. Milczarek kreśli przepis na szczęście i receptę na prawdziwą miłość. Wyrzuty sumienia i poczucie winy charakteryzuje jako skutki odmiennych stanów natury ludzkiej. Bóg, życie i twórczość są drogą i wzorem na poszukiwanie szczęścia, czy też szczęśliwej miłości. Nieszczęśliwa miłość zanika u jednostki o której możemy powiedzieć: dojrzały człowiek. W swoje książce dowodzi, że szczęście i miłość jest blisko każdego, kto tylko chce. A ludzki sen na jawie oraz codzienne błądzenie może szybko przeinaczyć się w przebudzenie, a potem szczęśliwe życie. To może uczynić każdy podążając drogą Jezusa, ale nie w klasycznym rozumieniu, a według interpretacji Milczarka. Ale nie będzie to śmierć za życia, a radość, szczęście i miłość, dojrzałe życie wewnętrzne, to będzie nowy szczęśliwy człowiek i jego nowe życie w miłości, jak w filmie „Drzewo życia” reżysera Terence Malick.
Pierwsza książka „Formelana” opisuje fragment życia bohatera nieszczęśliwego, który za wszelką cenę pragnie odkryć sens życia i dowiedzieć się jak żyć. Czy odnajdzie miłość i szczęście? To druga strona twórczości Milczarka, literatura piękna, prezentująca życie zagubionego i nieszczęśliwego człowieka, który musi odpowiedzieć na pytania, czy chce żyć, czy wybrać życie czy śmierć, nienawiść czy miłość, ale nie w dosłownym znaczeniu tych słów, ale w odniesieniu do codziennego życia każdej istoty ludzkiej. Zabić poczucie winy i pozwolić na głos wyrzutów sumienia, by odnaleźć całą prawdę życia.
W treści książek można znaleźć wpływ literatury New Age, takich osobowości jak Dawid Icke, czy Michael Tsarion. To bardzo dobra literatura faktu opisująca prawdziwą naturę człowieka i jego wewnętrzne życie, śmierć za życia, po czym przebudzenie i otwarcie na miłość i szczęście. Eseje literackie i dobra proza.
Kategoria:   Kultura i sztuka > Ksiązki


3. Bajki dla dzieci Zasypianki
  Blog na temat Zasypianek - bajek specjalnie po to napisanych by ułatwiały dzieciom dobre zasypianie. Bajki-Zasypianki - uspokajające, wyciszające, ciepłe, kołyszące... po prostu najlepiej usypiające bajki na świecie. Dodatkowo znajdziesz tam bajki terapeutyczne pozwalające dzieciom poradzić sobie z trapiącymi je kłopotami. Zapraszam!
Kategoria:   Kultura i sztuka > Ksiązki


4. OpinioBook.pl - Recenzje książek
  W portalu internetowym Opiniobook użytkownicy odszukają sporo ciekawych recenzji książek. Opisywane są w całkiem precyzyjny sposób między innymi bestsellery, w tym nie jedynie zagranicznych pisarzy, lecz także i polskich. Przeczytać można między innymi o najnowszej książce popularnego bloggera Kominka, jak też zapoznać się z opinią o książce Sekret najpilniej strzeżony Jeffreya Archera. Opublikowane w serwisie recenzje internauci mogą oczywiście komentować i prowadzić w komentarzach dyskusje. W portalu można też wyszukiwać recenzje do czytania według takich kategorii, jak horror czy sensacja.
Kategoria:   Kultura i sztuka > Ksiązki


5. Kalendarz nie tylko dla czarownic
  CzaroMarownik 2014 to bez wątpienia najlepszy magiczny kalendarz składający się z 200 stron inspiracji, porad oraz wskazówek. Znajdziesz w nim tradycyjny terminarz jak też miejsce na luźne notatki. Czaromarownik zawiera ponadto całe mnóstwo porad z dziedziny magii finansowej, magii ochronnej, naturalnych metod odchudzania i wielu, wielu innych. Czaromarownik to doskonały sposób na odmianę swego życia. Nie zwlekaj i zdecyduj się na Czaromarownik już teraz.
Kategoria:   Kultura i sztuka > Ksiązki

Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0