Kategorie w katalogu

Aktualności 674
Biznes i ekonomia 6382
Dom 3461
Firmy wg branży 8622
Internet 4331
Komputery 768
Kultura i sztuka 582
Motoryzacja 958
Muzyka 337
Nauka 800
Rozrywka 877
Społeczenstwo 501
Sport 595
Turystyka 1933
Zdrowie i uroda 3161
Zwierzęta i rośliny 326
Temida i Klio - Historia Prawa
ID linku 8441
Tytuł Temida i Klio - Historia Prawa
Url http://temidaiklio.info
Opis Temida i Klio – Historia Prawa. Prezentowana strona poświęcona historii prawa w szerokim rozumieniu tego pojęcia, obejmującym historię ustroju państwowego, administracji, ustroju sądów, historię prawa sądowego (karnego, cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, handlowego i gospodarczego, pracy oraz procesu), dzieje prawa międzynarodowego, dyplomacji i stosunków międzynarodowych oraz przeszłość nauki prawa (jurysprudencji), a także historię doktryn politycznych i prawnych. Zamiarem autorów jest, by pełniła ona rolę naukowej bazy danych - swoistej biblioteki historyczno - prawnej. Główną intencją twórców jest ułatwienie poszukiwań książek i artykułów traktujących o wybranych problemach objętych wskazaną wyżej tematyką. W tym celu na stronie zamieszczono bibliografię historyczno - prawną zawierającą tysiące tytułów książek i artykułów naukowych oraz wyszukiwarkę umożliwiającą jej sortowanie. W przypadku wielu spośród zaprezentowanych publikacji odnotowano także tyczące ich recenzje opublikowane w polskich i zagranicznych periodykach naukowych. Możliwości kwerendy rozszerza stworzony na stronie dział Linki mieszczący w sobie odnośniki tematyczne do szerokiego spektrum polskich i zagranicznych stron o tematyce prawniczej, prawnej i historycznej. Serwis zawiera także dział Księgozbiór, w którym zgromadzono kolekcję e-booków. Opublikowano tu przede wszystkim wydawnictwa starsze, do których dostęp jest utrudniony i które nie są już chronione majątkowymi prawami autorskimi, albo nigdy takowymi prawami chronione nie były. Witryna ma pomóc przede wszystkim studentom historii i prawa w wyszukiwaniu oraz docieraniu do literatury niezbędnej do pisania prac seminaryjnych, licencjackich i magisterskich.
Kategoria Nauka > Historia
Słowa kluczowe historia   prawo   historia prawa   bibliografia   bibliografia historyczno prawna   księgozbiór   ebooki   temida   klio   prawoznawstwo   jurysprudencja   nauka   ebook   e-booki   darmowe książki   elektroniczne publikacje
Data Apr 10, 2010
Imię kontaktowe Jacek
Email wyślij email do Jacek
Napisz recenzję   Dodaj do ulubionych   Poleć znajomemu   Zgłoś błędny link  

Średnia ocena gości : 3.67 (z 5)
Ilość ocen: 3 Głosów
Ocena gościa

 Inne wpisy w Nauka > Historia
1. MYJNIAZKLASA myjnia ręczna szczecin
  Pragniemy Państwu zaprezentować atrakcyjną propozycję Myjni z klasą! Profil naszej działalności obejmuje usługi związane z myciem i konserwacją pojazdów mechanicznych. Nasze usługi świadczymy zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i flotowych. Zapewniamy rzetelność i dokładność przy wykonywaniu każdego zlecenia. Nasi pracownicy posiadają doświadczenie oraz zostali gruntownie przeszkoleni w zakresie stosowanych przez naszą firmę nowych technologii, dzięki czemu świadczymy usługi najwyższej klasy! Więcej wiadomości o naszej firmie znajduje się na stronie internetowej!
Kategoria:   Nauka > Historia


2. Strój łowicki - niezwykła chluba regionu
  Strój łowicki to najbardziej rozpoznawalny strój ludowy w kraju nad Wisłą. Jest jednym z mnóstwa strojów ludowych, jakiemu warto poświęcić chwilę uwagi. W serwisie polskatradycja.pl zostały zamieszczane stroje ludowe z wielu regionów Polski. Na szczęście coraz więcej Polaków interesuje się tradycją polską i strojami ludowymi. Pamiętajmy, że stroje regionalne są ważnym fragmentem folkloru i tradycji.
Kategoria:   Nauka > Historia


3. Starożytny Sumer
  Starożytny Sumer to strona bardzo dogłębnie wnikająca w wiele dziedzin życia z 5000 tys. lat, do cywilizacji, która rozwinęła się między rzekami Tygrys i Eufrat w dolinie Mezopotamii. Pozwalająca cofnąć się w tamte odmienne i tajemnicze czasy. Pozwala poznać starożytne miasta, starożytnych bogów, literaturę, architekturę i sztukę.
Kategoria:   Nauka > Historia


4. Historia
  Portal Historyczny Historia.vgm.pl to strona na której publikowane są w pełni profesjonalne teksty historyczne, oparte na sprawdzonych źródłach. Strona zbiera wiele przydatnych materiałów z każdej epoki historycznej, by potencjalny internauta mógł je wykorzystać w celach edukacyjnych. Ponadto, na portal na bieżąco pojawiają się nowe wpisy w kategorii ciekawostki i cytaty.
Kategoria:   Nauka > Historia


5. Rok Historii Najnowszej
  W związku z ogłoszeniem roku szkolnego 2009/2010 Rokiem Historii Najnowszej MEN uruchomiło stronę internetową współtworzoną przez Koalicję na rzecz historii najnowszej w edukacji. Znajdują się na niej materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, gry symulacyjne, linki do portali edukacyjnych); projekty edukacyjne (realizowane na bieżąco oraz zakończone jako przykłady dobrych praktyk), informacje o konkursach adresowanych do młodzieży i poświęconych upowszechnianiu wiedzy o historii najnowszej, a także informacje o konferencjach. Raz w miesiącu prenumeratorzy otrzymują newsletter z odnośnikami do najbardziej interesujących, nowych informacji na stronie. Nowoczesne materiały i informacje zamieszczane na stronie z pewnością będą pomocne dla nauczycieli realizujących trudne i złożone zagadnienia z powojennej historii Polski.
Kategoria:   Nauka > Historia

Strona główna      Nowy wpis      Popularne wpisy      Najlepiej oceniane      Wybór edytora      Dodaj wpis      Aktualizuj wpis      Zostań oceniony      Ulepsz wpis
Copyright © 2008 - 2015 Linkman.pl. Wszystkie prawa zastrzezone. Indexu 5.4.0